Aktualności

JUBILEUSZ 20-LECIA FUNDACJI GESSEL W MNW!

Już za nami Wieczór Jubileuszowy Fundacji GESSEL dla MNW. 5 grudnia 2016 r oku świętowaliśmy w hallu głównym warszawskiego muzeum. Wspólnie z Darczyńcami i Przyjaciółmi Fundacji podsumowaliśmy 20 lat działalności, podczas których udało się wesprzeć Muzeum ponad 200 pracami, których aktualna to około 1400000 zł. Podczas jubileuszu można było odwiedzić Galerię XX i XXI wieku, na ścianach której wiszą prace zakupione przez Fundację.

20. rocznica powołania Fundacji GESSEL da MNW!

11 października 1996 roku został podpisany akt notarialny powołujący naszą Fundację! Wolą dwóch fundatorów – Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Kancelarii GESSEL ustanowiono Fundację, której zadaniem jest wspieranie muzeum w powiększaniu zbiorów polskiej sztuki nowoczesnej oraz upowszechnianie ich.

w ciągu 20 lat udało się zgromadzić niemal 50 prac 21 artystów polskich. Aktualna wartość rynkowa kolekcji to prawie 1 400 000 zł.

Prace z kolekcji prezentowane są częściowo w galerii stałej XX i XXI wieku w MNW, a także wypożyczane są na wystawy czasowe.

Kolekcja Fundacji GESSEL dla MNW powiększyła się o nową pracę!

Dzięki uprzejmości Darczyńcy – Doroty Kryszkowskiej – w kolekcji Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie znalazła się praca Jacka Kryszkowskiego pt. „Miś„. Obiekt (pluszowy miś)  oraz film mu towarzyszący składają się na instalację/dokumentację akcji, która miała miejsce w 1993 roku w gmachu Muzeum Narodowego.

Pracę będzie można od piątku 23 września 2016 roku oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu na wystawie „Kości wszystkich ludzi”.

Nowe prace z kolekcji Fundacji GESSEL na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie!

Kolejne prace z naszej kolekcji zostały umieszczone w Galerii Sztuki XX i XXI wieku w MNW! Ekspozycja powiększyła się o czytaj >

Pokaz specjalny pracy zkaupionej przez Fundację GESSEL dla MNW!!

Serdecznie zapraszamy na specjalny pokaz pracy zakupionej przez Fundację GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie do kolekcji MNW!  Lekcja Jarosława Kozłowskiego zakupiona została dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu naszych darczyńców: Gessel Koziorowski Sp. z o.o., Państwu Katarzynie i Markowi Opińskim i Tomaszowi Sielickiemu.      czytaj >